Federasyon Başkanı

1972 yılında Çankırı’ da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İktisat” bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nde, “Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi” alanında yüksek lisans yaptı.

2005 yılında Altındağ Belediyesi’nde “Zabıta Müdürü” olarak göreve başladı. Ardından Pursaklar Belediyesi’nde “Başkan Yardımcılığı”, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda “Gençlik Şube Müdürü” Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi’nde “Daire Başkanlığı” görevlerinde bulundu. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı’nda “Daire Başkanı” olarak görev yaptı.

Kariyeri boyunca pek çok kurum ve kuruluşta Belediye mevzuatı, zabıtayı ilgilendiren kanunlar, gıda denetimlerinin belediyedeki konumu, kanun ve yönetmeliklerin saha uygulanırlığı gibi konularda Türkiye Belediyeler Birliği ve özel eğitim seminerleri verdi. Çankırı Dernekler Federasyonu, Ankara Merkez İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Vakfı, Zabıta Teşkilatı Federasyonu Genel Başkanlığı ve Memur-Sen Konfederasyonu gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kademesinde görev yaptı, çalışmalarında aktif olarak yer aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İLETİŞİM